گزارش شب کوبانی در استکهلم

0
6

010                                                                   

گزارش شب کوبانی در استکهلم و رونمائی کتاب

      «کوبانی

ادبیات و هنرمقاومت نوین»

به دنبال پیروزی مردم کوبانی بر ارتجاع جنایت‌کار «دولت اسلامی»‌(داعش) و شادمانی همۀ آزادگان و برابری‌خواهان جهان، گردآورندگان و ناشر کتاب «کوبانی و ادبیات و هنر مقاومت نوین» عباس سماکار، بهرام رحمانی و نعمت علی­مرادی، بر آن شدند به یاری یاران دیگر و به یمن بازیافت زندگی صلح‌آمیز در این شوراهای مردمی، این کتاب را به رونمائی بگذارند و مراسم شب کوبانی را برگزار کنند.

کتاب «کوبانی و ادبیات و هنر مقاومت نوین»، در 370 صفحه، آثار هنری و ادبی گوناکونی را در برمی­گیرد و شامل؛ شعر، داستان، طرح ادبی، نقد سیاسی و عکس درباره کوبانی‌ست. در مراسم این شب که مورد استقبال جمع بزرگی از یاران و پشتیبانان کوبانی در استکهلم قرار گرفت، سخنرانی و نمایش فیلم و شعرخوانی و رونمائی کتاب به ­عمل آمد.

استقبال همگانی از این کتاب که به یاری «کتاب ارزان» به چاپ رسیده و کلیه هزینه‌های آن از سوی نعمت علی­مرادی مسئول این انتشاراتی پرداخت شده است خوب و قابل توجه بود و باید یادآوری کرد که کلیه مبالغ فروش این کتاب و هم‌چنین کمک­های نقدی و داروئی و وسائل گردآمدۀ دیگر برای مردم کوبانی ارسال خواهد شد.

 

سوفیا کریمی                 عباس سکار                  استر کورداکسی            بهرام رحمانی       در این مراسم که توسط سوفیا کریمی اجرا می­شد، پس از یک دقیقه سکوت به یاد جانباخته‌گان آزاده کوبانی، به ترتیب؛ عباس سماکار، استر کورداکسی به نمایندگی از کوبانی، بهرام رحمانی، زینب اَردم، و فرهاد بشارت سخن گفتند و هر یک به ستایش از این مبارزه ارزشمند و نمونه که سرفصل تازه­ای را در مبارزات مردم منطقه خاورمیانه گشوده است و نمونه­ای آموختنی برای مردم محروم جهان به شمار می‌رود پرداختند و از همه کوشندگان و یارانی که در این راه به مردم کوبانی یاری رسانده­اند و پشتیبانی مادی و همبستگی جهانی خود را ارائه داده­اند قدردانی کردند.

به­ویژه بخش قابل توجهی از سخنان زینب اَردم به بزرگداشت مقاومت و رزمندگی زنان کوبانی و کردستان در این پیکار در برابر ارتجاع داعش اختصاص داشت که مورد توجه بسیار قرار گرفت.

    زینب اَردم                                      فرهاد بشارت

 

پیام صالح مسلم نماینده دیپلماتیک روژاوا در اروپا به شب کوبانی و برگزارکنندگان و شرکت‌کنندگان در این مراسم نیز توسط بهرام رحمانی قرائت شد.

در بخش دوم، برخی از شاعران مقیم استکهلم که آثارشان در این کتاب آمده است از جمله:

ابراهیم حیدری، یاور استوار، علی فتحی و عباس سماکار به شعرخوانی پرداختند.

 

ابراهیم حیدری                 علی فتحی                               یاور استوار                                 

 رکسانا تلارمی          

            اکبر معصوم بیگی                           

   در عین حال سوفیا کریمی متنی از اکبر معصوم بیگی و    رکسانا تلارمی طراح روی  جلد را که در این کتاب آمده است    قرائت کرد.

 و در پایان، فیلمی در باره پیروزی و نمایش وضعیت کنونی زندگی و مبارزه در کوبانی پخش شد. تدارکات این مراسم نیز به عهده فریدون اختیاری و رسول بلوچ بود.

در عین حال باید یادآوری کرد که یاران دیگری به عهده گرفته اند که مراسم مشابه دیگری در شهرها و کشورهای اروپا و آمریکا برگزار کنند و با رونمائی این کتاب و فروش آن و گردآوری کمک­های نقدی و جنسی در تداوم یاری به مردم کوبانی بکوشند.

گردآورندگان این کتاب از همه پشتیبانان مردم کوبانی درخواست می­کنند که با برگزاری مراسم دیگر در همین راستا به فروش این کتاب و جمع­آوری کمک­مالی و دارو به یاران کوبانی بپیوندند.

هشتم فوریه 2015

عباس سماکار

بهرام رحمانی

نعمت علی مرادی

آدرس تماس:

abbas.samakar10@gmail.com

Bahram.rehmani@gmai.com

kitab.arzan@gmail.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here