اطلاعیه انجمن قلم ایران در تبعید در محکومیت حمله تروریستی به اردوگاه مجاهدین خلق ایران در عراق

1
11

IRANIAN PEN CENTER(IN EXILE)

www.iranianpen.com

 عصر پنج شنبه 29 اکتبر 2015، عوامل تروریستی حکومت اسلامی ایران با ده‌ها موشک و با شدیدترین آتشباری به اردوگاه لیبرتی محل اسکان مجاهدین خلق ایران در نزدیکی فرودگاه بغداد حمله کردند. بر اثر این اقدام وحشیانه، بیست و سه تن از ساکنان این اردوگاه جان خود را از دست دادند و تعدادی نیز زخمی شدند. هم‌چنین ده ها محل استقرار ساکنان این کمپ آتش گرفته است.

پیش از این و در سال 2013 نیز اردوگاه آزادی‌(لیبرتی) هدف حمله موشکی و خمپاره‌ای قرار گرفته بود. ساکنان اردوگاه لیبرتی، اعضای سازمان مجاهدین خلق هستند که از سال 2012 از اردوگاه اشرف به این مکان منتقل شدند. بر اساس توافق سال 2011 دولت عراق و مقام‌های سازمان مجاهدین خلق در سال 2011 میلادی، قرار شد اعضای این سازمان به تدریج از اردوگاه اشرف به اردوگاه آزادی منتقل شوند و از آن‌جا مقدمات انتقال شان به دیگر کشورها فراهم گردد.

انجمن قلم ایران در تبعید، با محکوم کردن این اقدام تروریستی آشکار، جان‌باختن ساکنان اردوگاه لیبرتی را به نزدیکان و خانواده آنان، تسلیت می‌گوید.

ما از جامعه جهانی و نهادهای مدافع حقوق بشر و همه رزمندگان راه آزادی بیان و اندیشه می‌خواهیم که این اقدام جنایت‌کارانه حکومت اسلامی را محکوم کرده و خواهان اتخاذ تدابیر لازم و مکفی برای حفاظت از جان ساکنان اردوگاه لیبرتی شوند.

انجمن قلم ایران درتبعید

30 اکتبر 2015

یک دیدگاه

  1. ضمن محکوم کردن این جنایت وحشیانه و غیر انسانی و ضحاک وار و آرزوی شادی روح جان باختگان راه آزادی , خواستار حفظ امنیت برای سایر ساکنان کمپ لیبرتی هستیم . درود بر مجاهدین خلق و لعنت بر دشمنان درجه یک آنان آخوند های ضحاک که از ترس جنایاتی که انجام داده اند دست به اقدام وحشیانه ای میزنند.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here