در آغاز سال نو میلادی آیا صدای ما را می­‌شنوید؟

1
12

اطلاعیه انجمن قلم ایران‌(در تبعید)

armاینک، جهانی شگفت­‌آور در برابر ماست؛ جهانی که در واپسین روزهای سالش، سراسر صدای حق­‌طلبانه مردم محروم جهان را با تمام نیروی ممکن، خفه کرده است؛ جهانی که در آن، همه نیروهای شر گرد هم آمده­‌اند تا نگذارند صدای امید و آسایش و خوشی به گوش مردم جهان برسد.

پس از سالی پر آشوب و پریشانی، با خاطری نگران در آستانه سال نو ایستاده‌ایم. سالی را که پشت سر داریم، سال سرکوب­‌های بی­‌رحمانه و دلخراش است و سال جنگ­های آواره کننده، سال غرق‌شدن گروهی پناهجویانی‌ست که در گریز از رنج و درد و سرکوب و در پی دنیایی امن از کاشانه خود گریختند. سالی که به پایان خود نزدیک می‌شود؛ سال درد، آزار و دستگیری نویسندگان، هنرمندان و مردم محرومی‌ست که در راهِ خواست­‌های انسانی خود فریادشان از گلو برخاسته است.

سال پیشین، در جامعه ما نیز به ویژه، سال شوم استمرار جمهوری اعدام، دزدی و استبداد اسلامی و سال آتش و خون و دستگیری و کشتن کارگران حق‌طلب زندانی و پشتیبانان آزادی اندیشه و بیان بوده است.

همهٔ امید مردم جهان نیز این بوده است تا با ایستادن در برابر این بیداها، جهانی نو بسازند که در آن انسان سنجۀ ارزش به شمار آید و سخن گفتن و بیان درد و فریاد زدن از بیداد، زندان و شکنجه و اعدام در پی نداشته باشد.

اکنون نیز امید مردم جهان آن است که بر طلیعه سالی که از  راه می­‌رسد، نشانی از آرامش و عدالت و آزادی نقش بسته باشد و دنیا بتواند روی خوش ببیند.

انجمن قلم ایران در تبعید، در پشتیبانی از آزادی اندیشه و بیان و در راستای خواست­‌های برحق مردم جهان، هم­صدا با آنان سالی پر از آسایش، امنیت و آزادی برای همه آرزو می‌کند و می‌کوشد تا از تمام توان خود برای تحقق این آرزوهای نیک بهره بگیرد.

در آستانه سال نو میلادی ۲۰۱۶

هیئت دبیران انجمن قلم ایران در تبعید

یک دیدگاه

  1. درود بر دوستان و همکاران عزیز من شاعر و ترانه سرا هستم و می خواستم که در این انجمن عضو و فعالیت کنم لطفا راهنمایی بفرمایید تا عضو کوچکی باشم برای خدمت به ایران جاوید و ملت مظلوم ایران.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here