شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶
اخبار تازه:
گزارش هیئت دبیران انجمن قلم ایران(در تبعید)

Share

اطلاعیه انجمن قلم ایران(در تبعید)

گزارش درباره سایت انجمن قلم ایران در تبعید

 ……………………………………………………….

انجمن قلم ایران(در تبعید) وظیفه‌ خود می‌داند تا گزارشی کوتاه از عملکردِ تارنمای انجمن را به ‌اطلاعِ هموندان و دوستداران برساند.

انجمن قلم ایران در تبعید، با هدفِ دفاع از آزادی اندیشه و بیان، ثبت و انتشار آثار اهالی قلم، به ویژه هنرمندانی که امکان و فضایی برای انتشارِ آثارشان در اختیار ندارند، و نیز، برای اطلاع رسانی به ‌اهالی قلم راه‌اندازی شد. هدفِ انجمن بدون شک، در راستای آزادی بی ‌حد و حصر از آزادی بیان و اندیشه برای همگان است. انتشار آثارِ هنری، ادبی، خبر و اثرهایی است که اصولِ آزادی اندیشه و بیان را خدشه‌دار نکرده، و ابتدایی‌ترین اصولِ ادبی، هنری و انسانی را رعایت کرده باشند.

بنا بر تصمیم هیئت دبیران انجمن، از زمستان ۲۰۱۴ با حضور آقای بهرام رحمانی‌ (پرزیدنت انجمنِ قلم ایران‌ ‌در تبعید)، آقای «پ. ع»‌ (مسئولِ وقتِ تارنمای انجمن) و آقای مسعود امینی (م. روان‌شید)، مسئولیت و اداره‌ این تارنما از آقای «پ. ع» به ‌آقای مسعود امینی (م. روان‌شید) منتقل و از آن تاریخ ‌(زمستان ۲۰۱۴) از آقای «پ. ع» به ‌عنوان کاربر و مسئول فنی تارنمای انجمن قلم ایران در تبعید، سلب مسئولیت شد.

در سپتامبر امسال ‌(۲۰۱۶)، تارنمای انجمن به علت­های نامعلومی، چند روزی از دسترس خارج شد که در بررسی‌های انجام شده برای راه‌اندازی دوبارهٔ تارنما، مشخص شد که مسئولِ پیشینِ تارنما‌ «پ. ع» در انتقالِ اطلاعات و کدهای اصلیِ ارتباطیِ تارنما به ‌مسئولِ جدید، آقای مسعود امینی (م. روان‌شید)، سهل‌انگاری کرده و کد و پسو‌ردهای اصلیِ ارتباطی را به ‌ایشان و هیئت دبیرانِ انجمن منتقل نکرده‌اند.

 شوربختانه تا امروز، با وجود تماس‌ها و کوشش بسیاری که از سوی م. روان‌شید و نیز هیئت دبیران انجمن قلم ایران برای انتقال اطلاعاتِ ارتباطی تارنما به ‌هیئت دبیران، با آقای «پ. ع» صورت گرفته، تا کنون به‌ علت­های نامعلوم و مبهم، ایشان از تحویلِ اطلاعاتِ تارنما خودداری کرده‌اند.

هدفِ هیئت دبیرانِ انجمن قلم ایران (در تبعید)، از این اطلاع‌رسانی و گزارش کوتاه این است که به آگاهی هموندان، بازدید‌ کنندگان، دوستداران و اهالی قلم برساند که تارنمای انجمن قلم ایران، هم‌چنان دایر و برپاست و هم‌چنان به کار خود ادامه خواهد داد، و اگر چه به دلیل­های اعلام شده، امکان از دسترس خارج شدنِ دوباره و موقتِ تارنما وجود دارد، اما هیئت دبیران انجمن قلم ایران(در تبعید)، هم‌چنان در حال رایزنی و پیگیری حقوقی برای پیشگیری از مشکلاتِ احتمالی است و به ‌زودی در گزارشی مفصل‌تر و دقیق‌تر، نتیجهٔ فعالیت‌های خود را به آگاهی هموندان در نشستِ همگانیِ خود خواهد رساند.

 

هیئت دبیران انجمن قلم ایران(در تبعید)

هفدهم اکتبر 2016

دیدگاهی بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شدفیلد های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*