گزارش برگزاری نشست همگانی کانون نویسندگان ایران (در تبعید)

0
70

 نشست همگانی کانون نویسندگان ایران (در تبعید) از دوم تا سوم ماه دسامبر ۲۰۱۶ در شهر فرانکفورت آلمان برگزار شد.

نویسندگان شرکت­کننده در این نشست، از شهرها و کشورهای گوناگون اروپا و آمریکا گردآمده بودند تا با بررسی عملکرد و فعالیت­های کانون، راهکار دورۀ بعدی فعالیت­ها و روابط درونی خود را تنظیم و هماهنگ کنند.

نشست با گزارش سه تن از دبیران دورۀ پیشین کانون (سیاگزار برلیان، حسن حسام و مسعود نقره‌کار) آغاز شد و اعضای هیئت دبیران با برشماری فعالیت­های انجام شده و ارائه نظر در زمینه کارائی این فعالیت­ها، زمینه بررسی و نقد کارکرد خود را فراهم آوردند.

نویسندگان حاضر در محل نشست، ۲۰ نفر و حاضرین در پالتاک ۴ نفر بودند. برخی از اعضای کانون که پیش از آن برای شرکت در نشست ثبت نام کرده بودند، به سبب گرفتاری‌های ناگهانی نتوانسته بودند، حضور یابند. از این‌رو، علت عدم حضور آنان توضیح داده شد. برخی دیگر نیز با فرستادن پیام، برگزاری نشست را تائید و برای شرکت کنندگان آرزوی موفقیت کرده بودند.

نشست کانون بررسیِ مسائل مربوط به عملکرد کانون و هیئت دبیران، تصویب عضویت­های تازه، سایت کانون، دفترهای کانون، اصلاحیه اساسنامه، صدور قطعنامه­ها و انتخابات را در دستور کار خود قرار داد و در مدت دو روز با نقد و بررسی این مسائل و تائید گزارش هیئت دبیران و صدور اطلاعیه­ای در دفاع از آزادی اندیشه و بیان و محکوم کردن هجوم ماموران جمهوری اسلامی به مراسم بزرگداشت خاطره نویسندگان به قتل رسیده کار خود را پایان داد.

اعضای هیئت دبیران منتخب این نشست عبارتند از:

اعظم نوراله خانی، منوچهر دوستی و عباس سماکار.

مطابق مصوبات کانون، دو تن دیگر از اعضای کشورهای آمریکا و کانادا به انتخاب اعضای کانون در این دو کشور، به عنوان دبیر به سه تن دبیران اروپا می­پیوندند تا با هم، هیئت پنج نفره دبیران کانون را تشکیل دهند.

نشست همگانی کانون نویسندگان ایران در تبعید، با آرزوی جهانی فارغ از خفقان و سرکوبِ آزادی اندیشه و بیان کار خود را به سرانجام رساند و در پی آن نویسندگان حاضر، در مراسم جشنوارۀ شعر، داستان و نقد ادبی شرکت کردند.

 

هیئت رئیسه نشست همگانی کانون نویسندگان ایران در تبعید

عباس سماکار، بهرام رحمانی، علی کامرانی

۳ دسامبر ۲۰۱۶ فرانکفورت آلمان

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here