خبر….بازداشت نمایندگان کارگران هفت تپه

0
6

خــبــــر
————————–
بازداشت نمایندگان کارگران هفت‌تپه
روز گذشته نوزده تن در جریان اعتراضات کارگران هفت‌تپه بازداشت شدند با این حال اعتراض امروز نیز ادامه داشت.
کانال رسمی کارگران هفت تپه با اعلام اسامی ۱۸ نفر، از بازداشت آنها به دست نیروهای امنیتی در روز یکشنبه بیست و هفتم آبان خبر داده و همچنین نوشته که سپیده غلیان، خبرنگار نیز در میان بازداشت‌شدگان است. این کانال تلگرامی، اسامی بازداشت‌شدگان را «اسماعیل بخشی، محسن آرمند، محمد خنیفر، پویا بشمه، سعید منصوری، جلیل احمدی، ایمان خضری، عظیم سرخه، مهدی داوودی، سعید الکثیر، علیزاده، امید آزادی، حسن فاضلی، سمیر احمدی، خالد تمیمی، سلامت‌نیا،عماد کثیر و محمود سعدی» از نمایندگان کارگری اعلام کرده است . کارگران نیشکر هفت‌تپه خواستار واگذاری مالکیت این واحد به کارگران و اداره آن از سوی یک شورای کارگری و یا بازگرداندن مالکیت شرکت به بخش دولتی و نظارت شورای کارگری بر اداره آن هستند. خواسته دیگر کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه،‌ پرداخت چهار ماه دستمزد معوقه هزاران کارگر این واحد کشاورزی – صنعتی است. در پی این بازداشت ها کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه روز دوشنبه بیست و هشتم آبان، و در پانزدهمین روز اعتراض خود در شوش راهپیمایی کردند و با بست‌نشینی در مقابل دادگاه این شهرستان خواستار آزادی بازداشت‌شدگان شدند.
به گزارش برخی خبرگزاری‌ها با ادامه اعتراض‌های کارگری، نیروهای یگان‌های ویژه در بامداد روز شنبه در محوطه هفت‌تپه و شهرستان شوش مستقر شده بودند. اما گزارش‌ها حاکی از خروج نیروهای این یگان از شوش در روز یکشنبه بود. اسماعیل بخشی نماینده کارگران پیش از بازداشت در یک سخنرانی که فیلم آن در شبکه‌های اجتماعی انتشار یافت با انتقاد از اعزام نیروهای یگان ویژه به منطقه خطاب به آنان گفته بود که چرا اسلحه خود را به سوی مردم گرفته‌اند
کارگران فولاد اهواز و بخش‌هایی از مردم شوش از خواسته ها و آزادی بازداشت‌شدگان روز گذشته حمایت کردند. فضای مجازی نیز آکنده از عکس‌ها، ویدیوها و نوشته‌های حمایتی از کارگران هفت تپه است.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here