خبر… کانون نویسندگان ایران/بازداشت گسترده؛پاسخ چهل روزاعتراض کارگران فولاد

0
7

خــبــــر
—————————
بازداشت گسترده؛ پاسخ چهل روز اعتراض کارگران فولاد
به گزارش برخی رسانه‌ها نیمه شب گذشته ماموران امنیتی با یورش به خانه‌های چندین کارگر کارخانه‌ی فولاد اهواز چند ده نفر از آنها را بازداشت کردند تا کنون اسامی ۲۹ تن از آنها مشخص شده است. دو کارگر دیگر نیز امروز در جریان تجمع اعتراضی کارگران فولاد بازداشت شدند. 
هزاران کارگر شرکت ملی فولاد اهواز از حدود ۴۰ روز پیش به صورت مداوم برای رسیدن به خواست‌های خود مقابل نهاد‌های مختلف دولتی در استان خوزستان تجمع کرده‌اند. «پرداخت حقوق معوق»، «ازسرگیری تولید و تامین مواد اولیه»، «برقراری بیمه‌های تامین اجتماعی و تکمیلی» و «توجه به وضعیت معیشتی کارگران» از جمله خواسته‌های کارگران این مجتمع است. پس از سی و هشت روز اعتراض اکنون یک خواست دیگر نیز به مجموع خواست‌های آنها اضافه شده است: آزادی کارگران بازداشت شده. به رغم بازداشت گسترده کارگران روز دوشنبه نیز دست به تجمع زدند و خواستار آزادی همکارانشان شدند. در این تجمع نیز دو کارگر معترض بازداشت شدند. در تجمع روز یکشنبه کارگران تهدید کرده بودند که اگر به خواسته‌هایشان توجه نشود تجمع اعتراضی خود را در تهران برپا می‌کنند.
برخی از کارگران معترض، به خبرنگار خبرگزاری کار ایران، ایلنا، گفته‌اند که «باقری، مسئول عملیات سپاه استان خوزستان، با حضور در جمع کارگران معترض، ضمن دعوت آنها به آرامش، گفت: افراد بازداشتی که از بدنه کارگران باشند تا پایان امروز ۲۶ آذر ماه آزاد خواهند شد».
تجمع کارگران معترض در روز دوشنبه نیز ادامه یافت. براساس گزارش رسانه‌ها نیروهای یگان ویژه، لباس شخصی و سپاه پاسداران در مقابل استانداری و دادگستری خوزستان مستقر شده‌اند.

Bild könnte enthalten: 5 Personen, Bart

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here