خبر/ ترور رمان نویس عراقی علاء مشذوب به ضرب گلوله

0
10

خــبــــر
———————
ترور رمان نویس عراقی 
علاء مشذوب ادیب و داستان‌نویس شناخته شده‌ی عراقی شامگاه شنبه ۱۳ بهمن توسط افراد ناشناس به ضرب ۱۳ گلوله کشته شد. او متولد سال ۱۹۶۸ بود. 
رسانه‌های محلی از او با نام «ادیب جسور» و «تابو شکن» یاد می‌کنند.
دو مهاجم مسلح ناشناس که سوار بر موتور سیکلت بودند در نزدیکی خانه‌‌ی علاء مشذوب در منطقه باب الخان واقع در مرکز شهر کربلا به او حمله کردند و با شلیک ۱۳ گلوله او را کشتند و متواری شدند.
عمار المسعودی، رئیس اتحادیه ادیبان و نویسندگان شهر کربلا، در یک کنفرانس خبری خواستار رسیدگی به پرونده ترور مشذوب و مجازات عاملان این حادثه شد.
رسانه‌‌های محلی گزارش داده‌اند که علاء مشذوب در برخی پست‌های فیس‌بوکی‌اش از ایران انتقاد می‌کرده است.
قاسم مشذوب برادر علاء مشذوب در مصاحبه با برخی از رسانه‌های عراقی با تاکید بر این‌که برادرش در هیچ نزاع عشیره‌ای درگیر یا عضو هیچ حزب سیاسی نبود، گفت: «برادرم علاء همچون بسیاری دیگر از نویسندگان و روزنامه‌نگاران، از فساد انتقاد و آن را فاش می‌کرد. . . آیا ترور هرکس که از فساد سخن بگوید، عادلانه است؟ فسادی که به فاجعه بزرگی در کشور منجر شده است».
ترور علاء مشذوب باعث خشم نویسندگان، هنرمندان و روشنفکران عراقی شد که در مصاحبه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، با اعلام انزجار از این حادثه، خواستار پیگیری موضوع توسط نهادهای ذی‌ربط شدند.
در این میان برخی از فعالان عراقی، گروه‌های شبه‌نظامی را متهم به ترور مشذوب کردند.
علاء مشذوب در سال ۲۰۱۴ از دانشکده هنرهای زیبای بغداد مدرک دکترای خود را گرفت. این نویسنده عضو اتحادیه صنفی هنرمندان عراق، اتحادیه صنفی روزنامه‌نگاران عراق و اتحادیه ادیبان و نویسندگان عراق بود.
از علاء مشذوب چند کتاب، مجموعه داستان و مقاله به جا مانده است.

Bild könnte enthalten: 1 Person

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here