خبر…هشتم اردیبهشت ۹۸ دو عضو دیگر کانون نویسندگان ایران رضا خندان(مهابادی)و کیوان باژن در شعبۀ ۲۸ دادگاه انقلاب محاکمه شدند

0
23

خــبــــر
———————-
ادامه‌ی محاکمه‌ی سه نویسنده
امروز هشتم اردیبهشت دو عضو دیگر کانون نویسندگان ایران رضا خندان (مهابادی) و کیوان باژن در شعبه‌ی ۲۸ دادگاه انقلاب محاکمه شدند. روز گذشته بکتاش آبتین در همین شعبه محاکمه شد.
در ادامه‌ی محاکمه‌ی سه نویسنده و عضو کانون نویسندگان ایران صبح امروز هشتم اردیبهشت رضا خندان و کیوان باژن به همراه وکلای خود ناصر زرافشان و راضیه زیدی، در دادگاه حضور یافتند. قاضی مقیسه ابتدا به پرونده‌ی رضا خندان (مهابادی) و سپس به پرونده‌ی کیوان باژن “رسیدگی” کرد. اتهام‌هایی که نماینده دادستان قرائت کرد عبارت بود از: “تبلیغ علیه نظام” و “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی” و مصادیق این دو اتهام نیز از این قبیل بود: چاپ کتاب پنجاه سال کانون نویسندگان ایران، انتشار “اندیشه‌ی آزاد” نشریه داخلی کانون، برگزاری مراسم سالگرد مختاری، پوینده و احمد شاملو و عضویت در کانون.
به گفته‌ی برخی مطلعان، قاضی دادگاه در نقش دادستان با متهمان برخورد می‌کرد و حتی سعی نداشت ظاهر یک قاضی بی‌طرف را به‌خود بگیرد. او مدام میان صحبت‌های متهم و وکیل مدافع می‌پرید و دفاعیات آنها را قطع می‌کرد و گاه به شعار دادن می‌پرداخت. این برخوردها چندین بار موجب اعتراض متهم و وکیل مدافع شد.
در روزهای آتی حکم دادگاه صادر و به این سه نویسنده ابلاغ می‌شود. امروز نیز چون دیروز شماری از اعضای کانون نویسندگان به نشانه‌ی حمایت از همکاران تحت محاکمه‌ی خود در مقابل ساختمان دادگاه انقلاب جمع شدند.

Bild könnte enthalten: 4 Personen, Personen, die stehen
Bild könnte enthalten: 6 Personen, Personen, die stehen und im Freien

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here