خــبــــر ————-فرستادن پرونده‌ی سه عضو کانون به اجرای احکام

0
5
خــبــــر
———————-
فرستادن پرونده‌ی سه عضو کانون به اجرای احکام
اطلاع یافتیم که پرونده‌ی سه نویسنده عضو کانون، رضا خندان (مهابادی)، بکتاش آبتین و کیوان باژن به دایره اجرای احکام فرستاده شده است. این سه نویسنده در دادگاه بدوی که اردیبهشت امسال برگزار شد هر یک به شش سال زندان محکوم شدند. چندی بعد احکام صادره در دادگاه تجدید نظر با اندکی کاهش در محکومیت کیوان باژن تایید و در اوایل دی ماه سال جاری به وکلای آنها ابلاغ شد. به این ترتیب حکم شش سال زندان رضا خندان و بکتاش آبتین تایید شد و حکم کیوان باژن به دلیل نداشتن سابقه‌ی کیفری به سه سال و شش ماه زندان کاهش یافت.
وزارت اطلاعات در سال ۱۳۹۴ برای این سه نویسنده به دلیل عضویت و فعالیت در کانون نویسندگان ایران که نهادی ضد سانسور و حامی آزادی بیان و حقوق نویسندگان است، پرونده‌ گشود. این پرونده پس از طی کردن مراحل بازپرسی با دو اتهام “تبلیغ علیه نظام” و “تجمع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” به دادگاه فرستاده شد و در روزهای اخیر با حکم مجموعا ۱۵ سال و شش ماه زندان برای سه نویسنده به دایره اجرای احکام ارسال شده است.
مشارکت در تدوین کتاب تاریخچه‌ی کانون، انتشار نشریه داخلی کانون و حضور در مراسم بزرگداشت احمد شاملو و جعفر پوینده و محمد مختاری از “مصادیق” و “مستندات” پرونده‌ی این سه نویسنده است. سه نویسنده‌ای که «جرم» واقعی‌شان سانسورستیزی و دفاع از آزادی بیان بی‌هیچ حصر و استثناست.
Bild könnte enthalten: 3 Personen, Bart und Nahaufnahme

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here