خــبــــر_______ فریبرز رئیس‌دانا درگذشت

0
9

خــبــــر
————————
فریبرز رئیس‌دانا درگذشت
صبح دوشنبه ۲۶ اسفند قلب فریبرز رئیس‌دانا پس از شش روز جدال با مرگ از تپش بازایستاد و کانون نویسندگان ایران عضوی فعال و موثر را از دست داد. شش روز پیش رئیس‌دانا مشکوک به ابتلا به بیماری کرونا در بیمارستان تهرانپارس بستری شد اما مراقبت‌های کادر درمانی نتوانست جلوی مرگ را بگیرد. رئیس‌دانا متولد ۱۳۲۷ ، نویسنده، مترجم، اقتصاددان و عضو کانون نویسندگان ایران بود. او سه دوره به عضویت هیئت دبیران کانون درآمد و از اعضای فعال آن بود حتی در دورانی که با سرطان می‌جنگید نیز در جلسات کانون حضور می‌یافت. در مجمع عمومی کانون در سال ۱۳۹۷ به عنوان بازرس مالی برگزیده شد. نویسنده‌ای مخالف سانسور و مدافع آزادی بیان بود و در عین حال کنش‌گری اجتماعی و سیاسی.
کمیسیون فرهنگی کانون نویسندگان ایران در ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ برای تقدیر از زحمات او مراسم بزرگداشتی برگزار کرد. از او ۱۵ اثر و بسیار مقاله منتشر شده است.” پول و تورم”، “کم‌توسعگی اجتماعی – اقتصادی”،” اقتصاد سیاسی توسعه”،” دموکراسی در برابر بی‌عدالتی”، . . . عناوین برخی از کتاب‌های او است.
متاسفانه به دلیل شرایط بهداشتی در کشور و شیوع ویروس کرونا امکان آن نیست که دوستان و دوستداران فریبرز رئیس‌دانا پیکرش را بدرقه کنند. مراسم یادبود و بزرگداشت او پس از رفع بحران کرونا و در اولین فرصت برگزار خواهد شد. یادش گرامی باد!

Bild könnte enthalten: 1 Person, Anzug

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here