گزارش شب شعر و سخن انجمن قلم و کانون نویسندگان ایران درتبعید

0
71

گزارش کوتاهی از برگزاری شب شعر و سخن از سوی انجمن قلم ایران در تبعید و کانون نویسندگان ایران در تبعید.

به دعوت کانون نویسندگان ایران در تبعید و انجمن قلم ایران در تبعید، شب شعر و سخن در ۲۶ ژانویۀ ۲۰۱۸ در سالنی که کانون پناهندگان سیاسی ایران در برلن، در اختیار انجمن قلم ایران در تبعید، قرار داده بود، برگزار شد. این جلسه با یاد علی اشرف درویشیان و در همبستگی با جنبش مردمی ایران و نیز برای یاری به زلزله زدگان کرمانشاه برگزار گردید.

فریار اسدیان، گردانندۀ جلسه، پیش از آغاز برنامه، با اشارۀ کوتاهی به کار محمود رمضانی، هنرمند برجسته ساکن برلن از وی تقاضا کرد، قطعه ای از ساخته های خود را با سه تار بنوازد که اجرای آن با شور و استقبال شنوندگان همراه شد.

شب شعر در دو بخش و در فضایی صمیمی، اجرا شد؛ در نیمۀ نخست شهلا آقاپور، سیاوش میرزاده و عباس سماکار، شعر خواندند که استقبال گرم حاضران را به همراه داشت. عباس سماکار افزون بر شعر خوانی، کوتاه نیز در بارۀ آثار و شخصیت علی اشرف درویشیان سخن گفت.

پس از استراحتی کوتاه، نیمۀ دوم برنامه با شعر خوانی فریار اسدیان شروع شد. پس از وی، شعرهای شهروز رشید پایان بخش شب شعر بود.

شمار بسیاری از ایرانیان ساکن برلن و فراتر از گنجایش سالن، در جلسۀ این شب شعر و سخن حضور داشتند که بسیار نوید بخش است برای ادامۀ برگزاری نشست هایی از این دست.

حاضران برای یاری به هممیهنان زلزله زدۀ کرمانشاهی ۱۶۴ یورو کمک کردند که از طریق مورد نظر، برایشان ارسال خواهد شد.

کانون نویسندگان ایران در تبعید
انجمن قلم ایران در تبعید
۲۸ ژانویه ۲۰۱۸

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here