بیانیۀ کانون و انجمن ایران «در تبعید»: جان بکتاش آبتین، نویسندۀ عضو کانون نویسندگان ایران را خطر مرگ در زندان اِوین تهدید می کند!

0
8

 

 

 

 

 

 

جای نویسنده در زندان نیست!

 

 

 

 

 

 

 

هممیهنان و مردم آزادیخواه جهان!

جان بکتاش آبتین، نویسندۀ عضو کانون نویسندگان ایران را خطر مرگ در زندان اِوین تهدید می کند!

 با تاسف بسیار با خبر شدیم که آزمایش کرونای بکتاش آبتین در زندان مثبت، و اکنون با آلوده شدن ریه اش به این ویروس کشنده در بهداری زندان اوین بستری است.  بکتاش آبتین جان و تندرستی اش در معرض خطر جدی است، زیرا که او بیماری و نارسایی ریوی هم دارد و باید زیر نظر پزشک متخصص قرار گیرد و از خدمات بیمارستانی  ویژه با امکانات لازم برخوردار باشد. هم سلولی های او رضا مهابادی خندان و کیوان صمیمی  نیز در خطر ابتلا به ویروس کرونا هستند و نشاته های این ویروس در آنان نیز مشاهده شده  است . رژیم «جمهوری» اسلامی دشمن آزادی بیان و اندیشه است و منتقدان خود را یا سر به نیست می‌کند یا با شکنجه  و شکل های مختلف فشار روانی و اکنون نیز با بی‌اعتنایی به شیوع کرونا در زندان ها، آنان را به کام مرگ تدریجی و دردناک می‌فرستد.

در کشور ما، دار و دسته حاکم بر جان و مال مردم، تنها در اندیشۀ تندرستی خود و خانوادهاشان هستند و سرکردۀ حکومتکرانش با بی شرمی تمام ورود واکسن هایی را که ساختۀ کشورهای غرب باشند، ممنوع اعلام می کند،  ولی  در خفا خود نخستین کسانی اند، که همان واکسن ها را برای خود تهیه و تزریق می کنند، مسئولیت جان و تندرستی زندانیان به عهده حکومت است، در اختیار قراردادن امکانات پزشکی و رسیدگی به آنان وظیفه زندانبان است، زیرا در زندان ها شیوع ویروس کرونا  در فضای بسته زندان بسیار بیشتر خواهد بود و امکان درگیرشدن شدن شمار بیشتری از زندانیان را به ویروس فراهم می کند.

 کانون نویسندگان ایران«در تبعید» و انجمن قلم ایران«در تبعید»  با صدایی رسا توجه همه مردم آزادیخواه، نهادهای جهانی و حقوق بشری را برای محکوم کردن این اقدام  ددمنشانه و غیر انسانی حکومت واپسکرای اسلامی جلب می کنند و خواهان اقدام های آنان برای تحت فشار قرار دادن رژیم حاکم بر ایران اند. جان نویسندکان و زندانیان عقیدتی و سیاسی در خطر است. همۀ نویسندگان در بند و همۀ زندانیانی سیاسی و عقیدتی، دگراندیشان و فعالان جبنش های صنفی و مدنی که در زندان به سر می برند، بدون هیچ قید و شرطی باید آزاد شوند.

کانون نویسندگان ایران «در تبعید»

انجمن قلم ایران «در تبعید»

۱۶ فروردین ۱۴۰۰ (۵ آپریل ۲۰۲۱ )

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here