اطلاعیهٔ انجمن قلم ایران «در تبعید» و کانون نویسندگان ایران «در تبعید» در بارهٔ انقلاب نوین ایران

0
14

 

 

Keine Fotobeschreibung verfügbar.

اطلاعیهٔ انجمن قلم ایران «در تبعید» و
کانون نویسندگان ایران «در تبعید» در بارهٔ انقلاب نوین ایران
در آستانه سالروز خیزش آبان ۹۸، مردمی که هنوز زخم گشودهٔ گلوله باران و کشتار بی رحمانهٔ رژیم اسلامی را بر تن داشتند، بار دیگر به خیابان آمدند تا با شعار انسان گرایانهٔ «زن، زندگی، آزادی» ارادهٔ خود بر گسستن زنجیرهای استبداد، دین سالاری، فقر و تبعیض را به نمایش بگذارند.
فریاد دادخواهی کرد، ترک، بلوچ، عرب، لر، فارس و گیلک درهم تنید تا وحدت فراگیر پایمال شدگان، لرزه مرگ بر اندام دژخیمان و تبهکاران حاکم بیندازد.
انقلاب نوین مردم ایران را می توان ادامه و استمرار دو انقلاب مشروطه و انقلاب ۵۷، در سطحی عالی تر ارزیابی کرد. در صد و پانزده سال گذشته، جانفشانی انقلابیون و عزم آزادی خواهان در نفی استبداد و تلاش برای استقرار آزادی و عدالت اجتماعی در ایران، با همدستی ارتجاع حکومتی و روحانیت با قدرت های بیگانه ناکام ماند.
انقلاب نوین مردم سرزمینمان، اما با تاکید بر سکولاریسم، دفاع جانانه و آگاهانه از حقوق زنان (در شعار زن) و نفی همه اشکال توحش چون احکام اعدام، سنگسار، شکنجه، سانسور و سرکوب (شعار زندگی، آزادی) می رود که به بخش های مغفول مانده در دو انقلاب پیشین (که پاشنه آشیل جنبش ترقی خواهی بودند) جایگاهی برجسته دهد.
در حالی که دنیا با چشم حیرت و احترام به این جنبش مردمی می نگرد، خوشه چینان و مومیایی های سیاسی که دیرگاهی در پستوهای امن آرمیده بودند به جنب و جوش افتاده اند تا بلکه حاصل جانفشانی و خون این نسل بی پروا را به غارت برند.
آنان که در همدستی با شیخ فضل الله ها و کاشانی ها دمار از روزگار مردم آزاده در می آوردند، آنان که مبدع هولناک ترین سیستم های شکنجه و سانسور بودند، امروز با عوامفریبی نقاب آزادی خواهی بر چهره می زنند تا چون آن شیخک نیرنگ باز و جانی خود را مدافع «زن ، زندگی آزادی» وانمود کنند.
در حالی که ارادهٔ شورانگیز مردم ایران به اعمال خرد جمعی و پی ریزی وسیع ترین دمکراسی با مشارکت رهبران خودانگیخته زنان، کارگران، روشنفکران، دانشگاهیان و قوم های ایرانی و… است، صدای انکرالاصوات کهنه پرستان می کوشد تا فرار به گذشته را شاهراه عبور به آینده بنمایاند.
مردم آزادی خواه ایران که تجربهٔ دویدن به سوی سراب حکومت اسلامی به سودای آزادی و عدالت دارند، این بار با نگاه به آینده و درس آموزی از تجربه های جامعه های دیگر، اجازه نخواهند داد که مشتی خوشه چین فرصت طلب، در زد و بندهای پشت پرده با قدرت های بیگانه، انقلاب شکوهمند شان را به بیراهه ببرند. انجمن قلم ایران «در تبعید» و کانون نویسندگان ایران «در تبعید» ضمن تاکید بر تمرکز نیروی جنبش انقلابی در راه سرنگونی نظام ضد مردمی اسلامی، هر نوع تلاش فرصت طلبانه در جهت تغییر مسیر این جنبش مدرن، برابری طلب، آزادی خواه و سکولار را به سمت جایگزینی یک الیگارشی دیگر سیاسی، مالی، خاندانی و فرقه ای را محکوم می کنند.
زنده باد انقلاب نوین مردم ایران
زن، زندگی، آزادی
انجمن قلم ایران «در تبعید»
کانون نویسندگان ایران «در تبعید»
۱۵ نوامبر ۲۰۲۲

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here