کانون نویسندگان ایران kanoon nevisandegane iran . آزادی بیان در هفته‌ای که گذشت از ۲۵ فروردین تا ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

0
0
.
آزادی بیان در هفته‌ای که گذشت
از ۲۵ فروردین تا ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲
شنبه ۲۶ فروردین
ــ سعید روستایی و جواد نوروزبیگی، کارگردان و تهیه‌کننده‌ی فیلم «برادران لیلا»، با گشایش پرونده‌ای در دادسرای اوین مواجه و به دلیل ساخت این فیلم ممنوع‌الکار شده‌اند.
دوشنبه ۲۸ فروردین
ــ وکیل مدافع رضا شهابی و حسن سعیدی، اعضای سندیکای شرکت واحد، و کیوان مهتدی، نویسنده و مترجم و عضو کانون نویسندگان ایران، خبر داد که به‌زودی درخواست اعاده دادرسی آن‌ها به دیوان‌ عالی کشور ارسال خواهد شد.
ــ حسن عباسی، خبرنگار، به دلیل تهیه گزارشی درباره بلاتکلیفی دریانوردان بازنشسته کشتیرانی، و در پی شکایت اداره کار بندرعباس در این زمینه با تشکیل پرونده قضایی مواجه شده است.
سه‌شنبه ۲۹ فروردین
ــ فروشگاه کتاب کودکان «روباه قرمز» در تهران به دلیل «کشف حجاب» مراجعان آن پلمب شده است. پیش‌تر نیز کتاب‌فروشی «حوض‌نقره» در تهران و چند فروشگاه کتاب در دیگر شهرستان‌ها به همین دلیل پلمب شده بودند.
چهارشنبه ۳۰ فروردین
ــ بهار رنگی‌بند، مدرس رشته تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد سنندج، و کیهان سلیمان‌نژاد، استاد گروه معماری دانشگاه آزاد سلماس، به دلیل اعتراض به قتل حکومتی مهسا امینی و حمایت از اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ از دانشگاه اخراج شده‌اند.
پنجشنبه ۳۱ فروردین
ــ کیوان صمیمی، روزنامه‌نگار و زندانی سیاسی پیشین برای چندمین بار بازداشت شد.
ــ سینا یوسفی، وکیل دادگستری در تبریز، به اتهام «نشر اکاذیب در فضای مجازی» به ۹۱ روز حبس تعزیری و پرداخت ۱۵ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شده است.
Ist möglicherweise ein Bild von Text

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here